УЗД під час вагітності

УЗД під час вагітності

УЗД плоду – це незамінна й безпечна інструментальна методика обстеження під час вагітності.

Побачити вагітність у порожнині матки можна вже, починаючи з 5 тижнів, що відповідає одному тижню затримки менструації. На цьому терміні можна встановити і кількість плодових яєць, а з 6-7 тижня побачити й серцебиття ембріону. 

Після того, як сформуються статеві органи плоду,  тобто з 15 тижня можна визначити стать дитини.

За допомогою УЗД можна діагностувати вроджені вади на ранніх етапах, виявити генетичні аномалії  та просто стежити за розвитком майбутньої дитини відповідно до терміну вагітності. Також діагностика допомагає вчасно виявити неправильне положення плоду, обвиття пуповиною і патології серцево-судинної системи.

Під час обстеження можна оцінити вагу дитини, розміри частин його тіла і загальний стан.   З метою виключення генетичної патології плода проводять пренатальні скринінги і УЗД на таких термінах вагітності:  

 • у 10-13 тижнях вагітності
 • у 18-21 тижнях вагітності
 • у 30-32 тижнях вагітності. 

УЗД першого і другого триместру відноситься до скринінгових, вони є дуже важливі для оцінки правильності формування внутрішніх органів, серця, скелету та м’язів плоду.

В 10-13 тижнів оцінюються параметри товщини шийної складки, розміри тулуба плоду, наявність носової кістки і т. д. На цьому етапі вже можна запідозрити грубі патології та вади розвитку. За допомогою спеціальної програми Prisca на основі даних УЗД і аналізу крові проводиться скринінг першого триместру PRISCA-1. У результаті комп’ютер будує графік, який відображає ймовірність ризику генетичних і вроджених патологій.

Скринінг другого триместру PRISCA-2 здійснюють у другому триместрі вагітності у термін зі 14 по 21 тиждень (оптимально – зі 16 по 18 тиждень). Для цього необхідно дані першого УЗД, який проведено у 10-13 тижнів й «свіжий» аналіз крові. За кількістю певних гормонів і білкових речовин проводиться розрахунок і побудова графіка. За допомогою спеціальної комп’ютерної програми, у другому триместрі можна виявити ризик розвитку синдрому Дауна, дефектів нервової трубки та синдром Едвардса. Традиційно вважають, що обстеження вагітних PRISCA-1 точніше, ніж  PRISCA-2. Тому,  якщо під час першого скринінгу високого ризику патологій виявлено не було, акушер-гінеколог може порекомендувати здати замість нього всього один показник (альфа-фетопротеїн).

На  19-21 тижні проводять детальне ультразвукове обстеження анатомії плоду (серце, мозок, органи черевної порожнини і т. п.),  аби остаточно виключити основні вади розвитку. У третьому триместрі лікар має можливість переконатися в тому, що закладка і розвиток внутрішніх органів, набір ваги плоду відбувається правильно, і у малюка відсутні вроджені вади розвитку.

На терміні вагітності 28-32 тижня проводять УЗД плоду з доплерометрією для оцінки стану плаценти, темпи зростання майбутнього малюка і правильність його положення. Така діагностика під час вагітності може вчасно показати обвиття пуповиною, проблеми з кровообігом і серцем. Коли ж все у нормі, то наступна УЗД пацієнтці проводять, зазвичай, вже перед пологами у 36-37 тижнів, для оцінки стану плаценти та стану плода. 

Пренатальний скринінг бажано проходити усім жінкам, які чекають малюка. Він разом з УЗД дозволяє надати оцінку стану здоров’я плоду і дізнатися більше про теоретичні ризики. Розрахунок ризику патологій плоду дає жінці заспокоєння у тому випадку,  якщо все в порядку або пройти додаткові методи обстеження, якщо буде необхідноі.

Окрім важливості з боку медицини, УЗД  для вагітних – це довгоочікувана можливість майбутньої мами «побачити» свого малюка. Процедура завжди супроводжується сильними емоціями і приємним хвилюванням.  За бажанням вагітної , лікар також може повідомити про передбачену стать малюка і зробити кілька фотографій у 3D/4D-форматі або записати відеоролик. 

У нашому центрі лікарі проводять обстеження на високоточному апараті. За його допомогою можна отримати високоточні результати УЗД плоду і проводити його в режимі реального часу.

Ми зробимо усе можливе, щоб період очікування малюка був радісним для Вас!

Ціни на послуги УЗД під час вагітності

Назва послуги
Ціна
УЗД органів малого тазу трансабдомінально
340 грн.
УЗД по виазнеченню вагітності до 10 тижнів
300 грн.
УЗД плоду (І триместр вагітності)
350 грн.
УЗД плоду (І триместр вагітності, багатоплідна )
540 грн.
УЗД плоду (ІІ триместр вагітності)
350 грн.
УЗД плоду (ІІ триместр вагітності, багатоплідна )
540 грн.
УЗД плоду (ІІІ триместр вагітності)
300 грн.
УЗД плоду (ІІІ триместр вагітності, багатоплідна )
500 грн.
Фолікулометрія
200 грн.
Цервікометрія
250 грн.

Послуги УЗД

УЗД діагностику проводить

изображение_viber_2021-07-18_11-29-59-982

Наталія Миколаївна Ліщук

Лікар з ультразвукової діагностики

У Вас залишились питання?

Залиште заявку і наші адміністратори з Вами обов’язково зв’яжуться та нададуть відповіді


  Вас консультують професіонали!

  Порядність та професіоналізм, гуманність та бажання підвищувати рівень знань/навичок – наші спеціалісти надають медичну допомогу відповідно до європейських стандартів.

  Своєчасне діагностування проблеми є гарантією швидкого та ефективного лікування!

  Графік роботи

  Виберіть зручний час для консультації:

  Понеділок – п’ятниця  з 9:00 до 18:00

  Субота з 9:00 до 14:00

  Неділя – вихідний